RSS

karsRail ||Türkiye’yi Trenle Dolaşıyoruz

07 Oca

Görsel

Arkadaşlar Tren’le gezi organizasyonumuzun duyurusu (8 Şubat Cumartesi)

İçimizdeki ağır delilerden birisi İnterrail Türkiye grubundaki ”Türkiye’nin en uzun tren yolu” başlığının altına bu fikri attı,biz de akıllılar olarak çıkartmaya çalışıyoruz ama bir türlü becemeredik ,desteğe ihtiyacımız var .
Yoğun talep üzerine aklımızda olmayan bu fikre karar verdik ve kızlı erkekli Ankara-Kars trenininin bir vagonunu kapatmaya , öğrenci evine çevirmeye çalışacağız .

Olayımız şu İstanbul’dan başlayan ve Kars’a kadar uzanan Türkiye’nin İzmir’le beraber en uzun Tren yolunu hunharca gezmeye karar verdik . Yolculuk tahminimizce 2000km civarlarında ve 35 saat kadar sürecek ve bir o kadarda dönüş yolu sürecek .

Yemeğinizi , tavuğunuzu keçinizi ,ne yükünüz varsa alın gelin ,ev ekmeği poğaçası çöreği çekirdeği olan da alsın gelsin #çekirdekçitayfaistemiyoruz .

Güzergah

İstanbul – Ankara
Ankara-Kars

İzmir-Ankara
Ankara-Kars

diğer illerden gelecek olanlarla ankarada buluşacağız ve aynı trenle devam edeceğiz .

Kars’a gittiniz ne olacak şimdi ?
Onu biz de bilmiyoruz aslında.Sadece gideceğiz , bir kahvaltı yapar ani harabelerini ve köyleri dolanır kamp yapar gelir miyiz ,çay içip döner miyiz bilmiyoruz . Gruptan Tuğçe arkadaşımız ve yine gruptan arkadaşım Selin’in bize ayarladığı evlerde de konaklayıp şehri turlayıp geri dönüşümüze başlarız .

***
Trene gelen herkes , evindeki oyuncağı,kağıtları ,tabusu neyi varsa alıp geliyor .
Pankartlar hazırlayacağız ve süpriz eğlenceli şeyler olacak .
goygoyRail’in efsane gezilerinden olacağını düşünüyorum , yardırın gelsin o zaman .

Sizden para talep etmiyoruz , herkes biletini TCDD ‘den alacak ve öyle gidecek .Biletler Ankara Kars en son 40TLydi size git gel toplam 100TL gibi bir fiyata patlayacak bilginiz olsun .

 

Etkinlik Linki
https://www.facebook.com/events/278929575589693/?fref=ts

Görsel

 
karsRail ||Türkiye’yi Trenle Dolaşıyoruz için yorumlar kapalı

Yazan: Ocak 7, 2014 in Uncategorized

 

Etiketler:

Yorumlar kapalı.

 
%d blogcu bunu beğendi: