RSS

Rotasiz Gezmek

28 Nis

Benim icin gezmek bir yere ,bir seye ulasmak degil,sadece yollarda olmak,orada olmak istemektir.Bilmedigim yerlerde tanimadigim insanlarla gorusmek tanismak, onlarin ellerini sıkmaktır.Bu aksam ne yiyecegimin planini yapmamak, yoruldugum yerde doymak ,kaybolmak ,bir ton eğlenceye ve bir o kadar sikintiya katlanmak,sikintiya katlanmayi ogrenmek,hic tanimadiginiz insanlarin misafirperverliginin hazzini yasamaktir.Bu yaziyi yazarken kulakligimda çalan hint sarkisinin yuzume verdigi gulumsemeyi yakalamaya calismaktir guzel olan.

why this kolaveri kolaveri di ?

Padisah olacak adam İlber Ortayli seyahatnamesinde “Turkler gezmeyi bilmiyor” ve “çok gezen mi daha iyi bilir ,çok okuyan mi ?peki ya bir yandan okurken diğer yandan da gezme imkani bulanlar? sozlerindeki gazını arkama , kitabini da elime alarak yollara dusecegim.
Herkesce bilinen Alex Supertramp felsefesiyle dusunsemde bazi konularda büzük yemiyor. dusunduklerinin bir yerinden tutabilirsem yeter dusuncesiyle dönup dolasip 3milyon kez into the wild ve bir o kadar da İmJuli izledikten sonra tekrar yollara dusmek , interrail yapmak farz oldu.
Burada da yakin tarihte yapacagim interrail ile ilgili anilari ,yasadiklarimi ve tecrubelerimi bir kisisel gunluk seklinde yazmaya calisacagim.

yazmazsak olmaz

başka türlü birşey benim istediğim
ne ağaca benzer ne de buluta

burasi gibi değil gideceğim memleket
denizi ayri deniz havasi ayri hava

 
1 Yorum

Yazan: Nisan 28, 2013 in İnterrail

 

Etiketler:

One response to “Rotasiz Gezmek

  1. Murat Kusay

    Aralık 6, 2014 at 7:13 am

    Öncelikle paylaşımların için teşekkür ederim gayet güzel olmuş, bende İspanya, Portekiz.. İnterrail ‘ciyim ve bir kaç defa daha yapmak istiyorum , sitenin hertarafına tam bakmadım ama yoksa da bir grup oluşturalım tecrübelerle gitmek daha eylenceli olur ..Biz bir saatimizi ayıramıyoruz hiçbir şeye ksa bir hikaye 2 kişiyle tanıştıydım Letonyalılar ve Portekizdeydiler ..Ve bunlar otostopçuydu para da harcamıyorlardı merak edip sordumne zaman dır ülkenizden uzaksınız diye inanamadım iki si de bir 10 dakika düşündükten sonra 11 ay dır geziklerini söylediler böyle yaşantılar da var mış 😀 En güzeli bence.. Saygılar..

     
 
%d blogcu bunu beğendi: